מעגל הנטל: הישראלים שמתגייסים למילואים, ומה השיעור האמיתי שלהם
כ-7% מהאוכ' הבוגרת בישראל משרתים במילואים, אבל כשנקודת הייחוס היא של גברים בגיל השירות (21-45) בניכוי החברה הערבית והחרדית שלא משרתות, שיעור המילואימניקים עולה ל-25%. לכך צריך להוסיף את הגידול במספר הנשים שמתגייסות למילואים - למעלה מ-80 אלף. הנה הנתונים של הנושאים והנושאות בנטל
כ-7% מהאוכ' הבוגרת בישראל משרתים במילואים, אבל כשנקודת הייחוס היא של גברים בגיל השירות (21-45) בניכוי החברה הערבית והחרדית שלא משרתות, שיעור המילואימניקים עולה ל-25%. לכך צריך להוסיף את הגידול במספר הנשים שמתגייסות למילואים - למעלה מ-80 אלף. הנה הנתונים של הנושאים והנושאות בנטל
כ-7% מהאוכ' הבוגרת בישראל משרתים במילואים, אבל כשנקודת הייחוס היא של גברים בגיל השירות (21-45) בניכוי החברה הערבית והחרדית שלא משרתות, שיעור המילואימניקים עולה ל-25%. לכך צריך להוסיף את הגידול במספר הנשים שמתגייסות למילואים - למעלה מ-80 אלף. הנה הנתונים של הנושאים והנושאות בנטל
צילום העמ' הבית: רויטרס
![](https://cdn.prod.website-files.com/5df522f535688c5fb30a8c0d/60574a56e08cca04eb38acf8_miki21.png)
מיקי לוי
יחד עם
13.2.2024
תקציר הכתבה
![](https://cdn.prod.website-files.com/5df522f535688c6eb80a8be3/5e89938ecce5fb072aadd1e6_arrow-down.png)
![](https://cdn.prod.website-files.com/5df522f535688c6eb80a8be3/5f2b88fcc1df8f25455efa9b_arrow-up-white.png)
להאזנה לכתבה
הוקלט על ידי המרכז לתרבות מונגשת
![](https://cdn.prod.website-files.com/5df522f535688c5fb30a8c0d/65cb88f3d912eb7e27fdaf5d_netel.jpg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/5df522f535688c5fb30a8c0d/65cb891d1738cce4d8af88c6_netel2.jpg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/5df522f535688c5fb30a8c0d/65cb89261738cce4d8af8c70_netel3.jpg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/5df522f535688c5fb30a8c0d/65cb892e2f426fcde7dd6733_netel4.jpg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/5df522f535688c5fb30a8c0d/65cb893846933970bedbf24d_netel5.jpg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/5df522f535688c5fb30a8c0d/65cb8940203c003d3e4033b5_netel6.jpg)