הרשות למעמד האישה? ברשויות המקומיות אחוז הנשים נמוך אפילו מאשר בממשלה
מתוך 250 רשויות בישראל רק ב-14 מהן עומדת בראש אישה. מבין 20 הערים הגדולות המצב לא טוב בהרבה, עם שלוש ראשות עיר בלבד (חיפה, נתניה ובית שמש). ומתוך כ-2,700 חברי מועצות רק 16% הן נשים. איך זה מסתדר עם זה שנשים הן מחצית מהאוכלוסייה? בכן, זה לא. הנה הנתונים
![מחאת נשים נגד הממשלה. צילום: רויטרס](https://cdn.prod.website-files.com/5df522f535688c5fb30a8c0d/64b924798eb5ddace1e43537_RC2820ABFCM2-open%20(1).jpg)
מתוך 250 רשויות בישראל רק ב-14 מהן עומדת בראש אישה. מבין 20 הערים הגדולות המצב לא טוב בהרבה, עם שלוש ראשות עיר בלבד (חיפה, נתניה ובית שמש). ומתוך כ-2,700 חברי מועצות רק 16% הן נשים. איך זה מסתדר עם זה שנשים הן מחצית מהאוכלוסייה? בכן, זה לא. הנה הנתונים
![מחאת נשים נגד הממשלה. צילום: רויטרס](https://cdn.prod.website-files.com/5df522f535688c5fb30a8c0d/64b924798eb5ddace1e43537_RC2820ABFCM2-open%20(1).jpg)
![מחאת נשים נגד הממשלה. צילום: רויטרס](https://cdn.prod.website-files.com/5df522f535688c5fb30a8c0d/64b924798eb5ddace1e43537_RC2820ABFCM2-open%20(1).jpg)
מתוך 250 רשויות בישראל רק ב-14 מהן עומדת בראש אישה. מבין 20 הערים הגדולות המצב לא טוב בהרבה, עם שלוש ראשות עיר בלבד (חיפה, נתניה ובית שמש). ומתוך כ-2,700 חברי מועצות רק 16% הן נשים. איך זה מסתדר עם זה שנשים הן מחצית מהאוכלוסייה? בכן, זה לא. הנה הנתונים
![מחאת נשים נגד הממשלה. צילום: רויטרס](https://cdn.prod.website-files.com/5df522f535688c5fb30a8c0d/64b924798eb5ddace1e43537_RC2820ABFCM2-open%20(1).jpg)
מחאת נשים נגד הממשלה. צילום: רויטרס
![](https://cdn.prod.website-files.com/5df522f535688c5fb30a8c0d/60574a56e08cca04eb38acf8_miki21.png)
מיקי לוי
יחד עם
20.7.2023
תקציר הכתבה
![](https://cdn.prod.website-files.com/5df522f535688c6eb80a8be3/5e89938ecce5fb072aadd1e6_arrow-down.png)
![](https://cdn.prod.website-files.com/5df522f535688c6eb80a8be3/5f2b88fcc1df8f25455efa9b_arrow-up-white.png)
להאזנה לכתבה
הוקלט על ידי המרכז לתרבות מונגשת
![](https://cdn.prod.website-files.com/5df522f535688c5fb30a8c0d/64b91c9404fe4740795dfca8_women.jpg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/5df522f535688c5fb30a8c0d/64b91e865b7e1cc3d56bc427_women2.jpg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/5df522f535688c5fb30a8c0d/64b91e8d18e86e08f5eca858_women3.jpg)
![](https://cdn.prod.website-files.com/5df522f535688c5fb30a8c0d/64b91e94cb28e20392cdca47_women4.jpg)
מקורות:
עיבוד שומרים לנתונים מתוך סקירה של מרכז המחקר והמידע של הכנסת >> ייצוג נשים בשלטון המקומי: ריכוז נתונים לאחר הבחירות המקומיות 2018 >> כתיבה: עדו אבגר | אישור: אורלי אלמגור לוטן, ראש צוות >> 5.3.2019
אתר הכנסת >> ממשלות ישראל >> הממשלה ה-37